Wyprawa Szlakiem Umocnień Wału Pomorskiego – Odcinek Południe Głusko-Drezdenko-Santok 11-12 marzec 2023

Trasa ma charakter turystyczny i wiedzie przez tereny głównie leśne,  wśród których schowane są umocnienia Wału Pomorskiego.
Trasa wiedzie malowniczymi terenami pośród lasów, jezior , rzeczek i wzgórz ukształtowanych przez kolejne zlodowacenia.
	Całą trasę pokonujemy w kolumnie prowadzonej przez organizatora .
Trasę zaczniemy o 9 w Głusku przy Nadleśnictwie , gdzie zwiedzimy ciekawostki związane z historią tej miejscowości położonej w sercu Puszczy Drawskiej , między innymi zobaczymy najstarszą na świecie czynną elektrownie wodną Kamienna .
Następnie skierujemy się lasami na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego,  w stronę Starego Osieczna gdzie Rosjanie dokonali podstępnego przełamania Wału Pomorskiego, a potem wzdłuż malowniczo meandrującej rzeki Drawy do największej zapory umocnionej na rzece Noteci.  
Po drodze przewidujemy pieczenie kiełbasek przy ognisku (jedno i drugie zapewniamy).
W drugim dniu, w zwiedzimy bunkry położone wzdłuż rzeki Noteci i Warty , w tym jeden z najlepiej zachowanych bunkrów pomorskiej  linii umocnień pominięty przy wysadzaniu dzięki świetnemu maskowaniu. Wjedziemy na jedno z wyższych wzniesień nad Notecią skąd roztacza się niesamowity widok na dolinę rzeczną.
Trasę kończymy w okolicach Gorzowa . 
Turystyczny charakter przejazdu, liczne postoje, zwiedzanie bunkrów i malowniczych miejsc a także niezbyt trudny teren umożliwia jazdę również samochodami fabrycznymi z napędem na 4 koła, bez przeróbek.
Będzie istniała możliwość sprawdzenia siebie i sprzętu w miejscach trudniejszych położonych obok trasy: błoto, górki i inne – decyzja zależy od kierowcy.
Udział uczestników na zasadzie odpowiedzialności własnej.
Wskazane wyposażenie to: latarki, bardzo przydatne radio CB ułatwiające kontakt w grupie i bieżące informowanie o ciekawych miejscach, , kalosze.
Koszt –360 zł – załoga(samochód + 2osoby) dodatkowa osoba powyżej 6 lat - 40zł.
Przedpłata zadatek na nocleg 160zł na konto po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.
Zakwaterowanie i wyżywienie(obiadokolacja, śniadanie) płatne osobno 150zł/osoba.
Ilość miejsc ograniczona – 14 załóg.

Kontakt email:   jazda4x4@wp.pl

Ania – tel. 606619008

Spotykamy się o godzinie 9, na placu przed Nadleśnictwem Głusko
 – namiary GPS  N 53  02’ 50.51”   E 15 56’ 43.12”

Dodaj komentarz