Wyprawa na Kaszuby, Człuchów-Stara Brda-Tuchomie 25-26 marzec 2023

Trasa ma charakter wyprawowo-turystyczny, choć będzie też zwiedzanie miejsc historycznych i malowniczych. W zależności od pogody trasa umożliwia jazdę również samochodami fabrycznymi z napędem na 4 koła z wyłączeniem aut SUV, choć wskazane opony przynajmniej AT , w razie czego będzie można skorzystać z objazdów.
Zaczynamy od zwiedzania zamku krzyżackiego w Człuchowie, kiedyś drugiego po Malborku pod względem wielkości zamku Zakonu. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu, siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode.
Potem udajemy się na niezwykle malownicze rejony jezior okolic Przechlewa gdzie będą ciekawe miejsca do pokonania.
	Po drodze planujemy ognisko z kiełbaskami które zapewniamy. 
Dalej kierujemy się w kierunku miejscowości Koczała, częściowo szlakiem dawnej linii kolejowej, przy okazji obejrzymy ciekawe stalowe mosty które po niej zostały.
Około godziny 17, powinniśmy dotrzeć do zaplanowanego noclegu w pensjonacie gdzie będzie na nas czekał obiad.
	W drugim dniu wyruszamy w kierunku Miastka na tereny gdzie kiedyś odbywał się rajd Magam Trophy a w zamierzchłych czasach urzędował  zbój Rummel, czyli pomorski Janosik.
Dalej skierujemy się w stronę Bytowa poprzez urozmaicone tereny pełne urokliwych jeziorek zapomnianych ścieżek leśnych i na końcu trasą dawnej linii kolejowej Miastko-Bytów. 
 
Turystyczno wyprawowy charakter przejazdu, zwiedzanie miejsc historycznych i malowniczych a także niezbyt trudny teren umożliwia jazdę również samochodami fabrycznymi z napędem na 4 koła ale minimum na oponach AT wskazane MT. Możliwe skorzystanie z objazdów.
Będzie istniała możliwość sprawdzenia siebie i sprzętu w miejscach trudniejszych położonych obok trasy: błoto, górki i inne – decyzja zależy od kierowcy.
Udział uczestników na zasadzie odpowiedzialności własnej.

Wskazane wyposażenie to: latarki, bardzo przydatne radio CB ułatwiające kontakt w grupie i bieżące informowanie o ciekawych miejscach.
Ilość miejsc ograniczona – 12 załóg.
Koszt – 400 zł – załoga(samochód + 2osoby),  dodatkowa osoba powyżej 6 lat - 50 zł.
W zgłoszeniu podać: Nazwisko imię kierowcy, Miejscowość, Tel, email, Marka samochodu, Ilość osób na nocleg. 
Przedpłata zadatek na nocleg 200zł na konto po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.
Zakwaterowanie i wyżywienie(obiadokolacja, śniadanie) płatne osobno –  200 zł/osoba.

SPOTYKAMY SIĘ W SOBOTĘ O 9,00  na parkingu po lewej stronie przed Zamkiem w Człuchowie.
Współrzędne :  N 530 39’ 54.46”  E 17021’ 40.99”

Zgłoszenia email :    jazda4x4@wp.pl
Kontakt : Ania - tel.606 619 008  

Dodaj komentarz